• עורך דין אבי קורקוס

הסדרי נושים- הכלי היעיל ביותר לסיום החובות ופתיחת פרק חדש בחיים

עודכן ב: 7 נוב 2019


חייבים רבים נקלעים למשבר כלכלי וניגשים להליכי פשיטות רגל ,בקשות להכרזתם מוגבלים באמצעים וכו׳ לעתים רבות החייבים בגין חובותיהם ״גורר״ גם את בני משפחתו לעיקולים ו/או להגבלות רבות. כיום,נושים רבים לרבות הבנקים יעדיפו "לסגור עסקה״ ובכך להביא לסיום חובותיהם של החייבים בדרך יעילה ,מהירה וכדאית לשני הצדדים!! יש לציין , כי הסדרי נושים עם עו״ד המתמחה בתחום ״עלולים״ להגיע עד ל- 90 אחוזי מחיקה מגובה החוב הנוכחי ובכך למחוק את חובותיו של החייב ולמנוע מהחייב את ״הכתם״ של פושט רגל או הכרזתו כמוגבל באמצעים. במאמר זה אציין את עיקר המרכיבים ניהול מו"מ בעבור הסדרי חובות לחייבים:

תחילה, חשוב מאוד לבחון היטיב את מצבו התעסוקתי,הרפואי,המשפחתי לרבות מועד יצירת החוב וכו'.

לאחר שמתגבשת תמונה מקיפה אודות מצבו של החייב , עוה"ד פונה בהצעת הסדר מפורטת מאוד לרבות צירוף אסמכתאות .

ב"כ הנושה מעביר את המכתב לנושה ולאחר מס' ימים מתגבשת החלטה של הנושה ,כאשר הפערים אינם גדולים ,מתחיל מו"מ מתקדם בכדי להגיע "למספר-סכום" שמתאים לשני הצדדים ובסך להביא לסיום חובות החייב.

מטרתו של עוה"ד המייצג חייבים הוא להבהיר ולהדגיש לנושה כי "עדיף" לו לקבל הצעה הכולל סכום מזומן-אף שההצעה היא בהנחה משמעותית מגובה החוב הנוכחי.

להלן מס׳ דוגמאות להסדרי החובות-בניהול משרדינו :

  • צעיר מאזור נהריה צבר חובות בסך 65,000 ש״ח לבנק ושילם סך של 13,000 ש״ח בלבד.

  • בן מיעוטים מאזור הצפון שנקלע לקשיים כלכליים ישלם סך של 18,000 ש״ח לבנק בגין צבירת חוב בסך של 87,000 ש״ח בלבד.

  • אלמן בגיל 65 לחייב ,צבר חוב בסך של 125,000 לבנק וישלם סך של 20,000 ש"ח

  • צעיר מאזור הקריות שצבר חובות בסך של 35,000 ש"ח במהלך השירות הצבאי ישלם לאחת מחברות האשראי סל של 10,000 ש״ח .

עו״ד אבי קורקוס מסכם:

משרדנו מתמחה בניהול מו״מ עם נושים רבים במטרה אחת וברורה סגירת החוב בצורה יעילה, מהירה ובהנחות משמעותיות ביותר בהתאם לנסיבותיו של החייב.

כמו כן, לפני תחילתו של ההליך חשוב לבחון את כל האלטרנטיבות הקיימות ולהקדיש את כל המאמצים על מנת להשיג את ההסדר המיטיב והמקל ביותר עבור החייב.

חשוב לדעת: הסדרי חובות ברובם מצריכים סכום כספי נזיל ועל כן לא אחת משפחות החייבים מסייעות לחייבים לשלם את ההסדר שנחתם.

#מחיקתחובות #צוהפטר #הליךפשיטתרגל #הסדרנושים #חייבמוגבלבאמצעים

5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

חוק חדלות פירעון ושיקום חייבים

בעבר ,בעת הגשת בקשה לכינוס נכסים -הגישה הנהוגה הייתה שאי-פירעון חובות מבטא פגם מוסרי בהתנהלותו של החייב,חייבים שלא הצליחו לפרוע את חובותיהם

ההליכים הנדרשים לצורך מחיקת חובות-בהוצאה לפועל

בשורה משמחת לחייבים -הוארך החוק בשנה-המאפשר מחיקת חובות ישירות בהוצאה לפועל וללא צורך בהליך פשיטת רגל. לאחרונה הוארך תוקפו של חוק השמיטה-מחיקת חובות בהוצל"פ עד לספטמבר 2018 ואף נכנס לתוקפו תיקון 57 ל

סיכונים הטמונים לחייב בעת הליך פשיטת הרגל

כיום בגין הרפורמה החדשה בהליך פשיטת הרגל ,חייבים רבים מגישים בקשה להכרזתם כפושטי רגל. חשוב לציין כי יש לא מעט נקודות למחשבה לפני הגשת בקשה להכרזת החייב כפושט רגל. במאמר זה אציין את הסיכונים הטמונים ל